Powiat Ostrowski: Unijne dotacje na gminne inwestycje

  • 20.12.2021, 08:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Unijne dotacje na gminne inwestycje
Niemal 120 tysięcy złotych dofinansowania z „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie” w ramach programu „Leader” otrzymała gmina Ostrów Wielkopolski na wykonanie dwóch inwestycji. Dzięki dofinansowaniu, we Wtórku powstanie strefa wypoczynku i rekreacji, a w Wysocku Wielkim nowy plac zabaw dla dzieci.

W Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski, z udziałem wicemarszałka wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz władz gminy, podpisano umowy na realizację dwóch nowych inwestycji. 52 797 zł gmina otrzymała na wykonanie ciekawie położonej przy stawie i kompleksie leśnym strefy rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Wtórku. Z kolei 65 423 zł kosztować będzie nowoczesny plac zabaw przy miejscowej szkole.

- Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i marszałkiem Krzysztofem Grabowskim do gminy trafią kolejne pieniądze unijne. Dzięki tym dotacjom będziemy mogli wykonać dwie ciekawe inwestycje, które będą dobrze służyć lokalnym społecznościom Wtórku i Wysocka Wielkiego – podkreśla wójt gminy, Piotr Kuroszczyk.

W uroczystości podpisania umów przez przedstawicieli gminy i urzędu marszałkowskiego wzięli również udział radni z Wysocka Wielkiego: Henryk Kwiecień i Wtórku: Ryszard Ryfa oraz skarbnik gminy Maria Olejniczak, zastępca wójta, Antoni Hadryś i przewodniczący rady gminy Piotr Śniegowski.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe