Koszykówka: Zrobili swoje

• 17.12.2021, 07:57 (aktualizacja 17.12.2021, 07:59)
Koszykarze Argedu BM Stal Ostrów pokonali Arkę Gdynia 98:75 i po pierwszej rundzie mają na swoim koncie 11 zwycięstw i 4 porażki.

Przez pierwsze dwie kwarty tego spotkania gospodarze nie forsowali tempa. Ich akcje były długie, starali się zdobywać punkty rzutami z dystansu. W obronie też specjalnie się nie przykładali, a o agresywności to nawet nie było mowy. W pierwszej kwarcie zaliczyli tylko jeden faul, w drugiej dorzucili cztery. Dopiero po zmianie stron mistrzowie Polski zabrali się ostro do pracy. Ich akcje były coraz płynniejsze. Nie do zatrzymania przez rywali był James Palmer Jr., który w sumie zdobył aż 29 punktów. Ważne rzuty trafiał także Trey Drechsel, a pod koszem dominował Michael Young.

Trzeba przypomnieć, że trener Igor Milicić musiał radzić sobie ze sporymi problemami kadrowymi. Mecz z ławki rezerwowych oglądali kontuzjowani: Kobi Simmons, Markus Loncar, Jakub Wojciechowski oraz Igor Wadowski.

Najbliższy mecz ligowy ostrowianie rozegrają 27 grudnia w Bydgoszczy z Astorią. We własnej hali Stal wygrała z bydgoszczanami 83:73. BIN

Arged BM Stal Ostrów - Asseco Arka Gdynia 98:75 (18:20, 25:21, 26:16, 29:18)

Stal: James Palmer 29, Trey Drechsel 22, Michael Young 20, James Florence 10, Damian Kulig 4, Jarosław Mokros 5, Denzel Andersson 4, Krzysztof Rozpędowski 2, Michał Pluta 2, Aleksander Załucki 0, Bartosz Rachwalski 0.

Arka: Filip Dylewicz 16, Dominik Wilczek 12, Jacobi Boykins 12, Novak Musić 11, Bartłomiej Wołoszyn 10, Adam Hrycaniuk 10, Anthony Durham 2, Olaf Perzanowski 2, Wojciech Tomaszewski 0, Łukasz Walkowiak 0.