Piłka ręczna: Pierwszy krok do PGNiG Superligi

• 15.12.2021, 14:22 (aktualizacja 15.12.2021, 14:25)
Po dwunastu ligowych kolejkach piłkarze ręczni Argedu KPR Ostrovia mają na swoim koncie 35 punktów i bez względu na wynik ostatniego meczu z AZS AWF Biała Podlaska, zapewnili sobie na koniec pierwszej rundy pozycję lidera Ligi Centralnej.

Przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek w Ostrowie nie ukrywano, że celem jest awans do PGNiG Superligi. Nikt chyba się nie spodziewał, że po dwunastu ligowych kolejkach podopieczni Macieja Nowakowskiego nie zaznają goryczy porażki. Zdecydowanie najsłabszy mecz przytrafił im się z SPR Żukowo. Długo wszystko układało się w tym pojedynku zgodnie z planem. Po 30 minutach ostrowianie prowadzili 18:14, a w drugiej połowie zwiększyli swoją przewagę nawet do pięciu bramek – 22:17. Niesieni dopingiem swoich kibiców gospodarze zaczęli odrabiać straty, a na minutę przed końcem wykorzystali rzut karny i wyszli nawet na prowadzenie 28:27. Gracze z Ostrowa zdołali doprowadzić do remisu 28:28 i o wygranej decydowały rzuty karne. Lepsi okazali się ostrowianie 4:2.

Pozostałe pojedynki lider wygrywał za trzy punkty. Co ciekawe, tylko raz szczypiorniści Ostrovii schodzili na przerwę przegrywając. Tak było w meczu z Padwą Zamość, kiedy to po 30 minutach gry w Arenie Ostrów goście prowadzili z liderem 12:11. Oczywiście na koniec spotkania ze zwycięstwa cieszyli się ostrowianie. Najbardziej okazałe zwycięstwo podopieczni Macieja Nowakowskiego odnieśli ze Śląskiem Wrocław, wygrywając różnicą aż 13 bramek oraz z MKS Wieluń, różnicą 10 bramek.

Siłą ostrowskiej drużyny jest bardzo zespołowa gra. Nikt na siłę nie kreuje się na lidera, a gracze Argedu szukają się nawzajem na boisku i doskonale dzielą piłką. W pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców Ligi Centralnej nie ma żadnego piłkarza Ostrovii, ba nawet w czołowej piętnastce. Najskuteczniejszy zawodnik KPR z 50 bramkami sklasyfikowany jest na 20 miejscu, to Kamil Adamski. Liderem jest Paweł Gregor z Nielby Wągrowiec mający na swoim koncie 104 zdobyte bramki.

Można śmiało powiedzieć, że szczypiorniści Ostrovii zrobili pierwszy krok do PGNiG Superligi. Ale z drugiej strony, to dopiero połowa drogi do celu. Oby w maju 2022 roku wszyscy mieli powody do radości, piłkarze, działacze oraz kibice. BIN

Wyniki spotkań szczypiornistów Arged KPR Ostrovia:

SRS Przemyśl – Ostrovia 19:23 (9:14), Ostrovia – Siódemka Miedź Legnica 24:23 (12:8), Stal Gorzów – Ostrovia 20:26 (8:13), Ostrovia – Padwa Zamość 24:21 (11:12), MKS Wieluń – Ostrovia 21:31 (12:15), Ostrovia – Śląsk Wrocław 34:21 (17:10), Warmia Olsztyn – Ostrovia 28:35 (14:19), Ostrovia – KPR Legionowo 29:25 (15:9), Nielba Wągrowiec – Ostrovia 29:38 (12:18), SPR Żukowo – Ostrovia 28:28 (14:18) k. 2:4, Ostrovia – MKS Grudziądz 29:22 (15:10), Zagłębie Sosnowiec – Ostrovia 33:39 (16:19).