Powiat Ostrowski: Przekazanie samochodów dla OSP Ołobok i OSP Zamość

  • 15.12.2021, 08:27
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przekazanie samochodów dla OSP Ołobok i OSP Zamość
Druhowie z Ołoboku i Zamościa z radością i dumą przywitali swoje nowe wozy strażackie. Uroczystość przekazania i poświęcenia samochodów ratowniczo-gaśniczych odbyła się przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach.

Uroczystość otworzył i poprowadził zastępca wójta gminy Sieroszewice Bartosz Kubica. W wydarzeniu uczestniczyli: parlamentarzyści Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk, zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Roman Matecki, władze gminy Sieroszewice, druhny i druhowie z OSP Ołobok i OSP Zamość oraz zaproszeni goście. Wydarzenie rozpoczęło się meldunkiem dowódcy dh Wojciecha Hełki na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim st. bryg. Jacka Wiśniewskiego. Następnie wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski podziękował zaangażowanym w przedsięwzięcie oraz przybliżył okoliczności związane z przekazaniem pojazdów. Włodarz gminy wspólnie z Komendantem Powiatowym oficjalnie wręczyli kluczyki do samochodów prezesom i naczelnikom jednostek. Podczas uroczystości kapelan strażaków powiatu ostrowskiego ks. kanonik Piotr Kuświk poświęcił oba wozy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali pojazdów i podziękowali strażakom za poświęcenie i wytrwałą służbę.

Jednostka z Zamościa po raz pierwszy w historii otrzymała wóz ratowniczy. Jest to samochód marki Jelcz, który do tej pory służył OSP Ołobok. Natomiast OSP Ołobok do akcji bojowych będzie wyjeżdżać średnim samochodem marki Star Man przekazanym z PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki staraniom władz gminy Sieroszewice oraz dobrej współpracy z Komendą PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe