Sport: Powiat Ostrowski bezkonkurencyjny

• 14.12.2021, 12:49
Powiat Ostrowski drugi raz z rzędu zwyciężył w Współzawodnictwie Sportowym i zdobył okazały Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pokonując 31. innych samorządów biorących udział w rywalizacji.

Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii szkół oraz powiatów odbyło się w Poznaniu. W tej rywalizacji powiat ostrowski roku okazał się najlepszy w Wielkopolsce zdobywając 2700 punktów. Na drugim miejscu uplasował się powiat wągrowiecki – 2200 punktów, a na trzecim ostrzeszowski – 2190 punktów.

W kategorii szkół zwycięstwo odniosło I Liceum Ogólnokształcące z Ostrowa Wielkopolskiego – 69 punktów, przed ZSZ 1 Ostrzeszów – 67 puynktów i ZSR Środa Wlkp. – 57 punktów.

Podczas uroczystości wręczono stypendia ufundowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe dla 10-ciu najlepszych sportowców Wielkopolski. Jednym z laureatów został uczeń ZS Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zawodnik KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim – Dawid Grząka. W bieżącym roku Dawid został halowym mistrzem Polski w biegu na 60 metrów, a w sezonie letnim uplasował się na trzecim miejscu w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 100 metrów. Zajął drugie miejsce w sztafecie 4x100 metrów. Dawid został powołany do reprezentacji Polski na mecz Polska-Słowacja-Czechy-Węgry gdzie wywalczył drugie miejsce na dystansie 100 metrów.

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie starosty Pawła Rajskiego z animatorami tego sukcesu: Stanisławem Ratajczakiem, prezesem Zarządu Powiatowego LZS, Markiem Walczakiem prezes Stal LA Ostrów Wielkopolski oraz Katarzyną Nadachowską nauczycielem wf i opiekunem grup sportowych w I Liceum Ogólnokształcącym.

Starosta Ostrowski Paweł Rajski przekazał zebranym podziękowania za trud w przygotowaniu reprezentacji i udział w całym cyklu rywalizacji sportowej, która obejmuje wiele dyscyplin i oddzielnych zawodów.