Powiat Ostrowski: Wygrali na dudach i skrzypcach trzecie miejsce

  • 10.12.2021, 13:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wygrali na dudach i skrzypcach trzecie miejsce
Dziecięca Kapela Dudziarska ,,Swojacy" z Moszczanki zajęła trzecie miejsce w Konkursie Dudziarzy im. Edwarda Ignysia w Lesznie.

Konkurs odbył się w formule on-line. Na program konkursowy złożyły się m.in. dwa utwory z repertuaru żyjącego w XX wieku zasłużonego dudziarza z Głogowej Władysława Nadobnego: Wiwat i Oberek. Co ważne, dziecięca kapela w składzie: Wiktor Marszał (dudy wielkopolskie) i Cezary Bednarczyk (skrzypce podwiązane) startowała we wspólnej kategorii z dudziarzami dorosłymi.

Zajęcia dudziarskie w Moszczance realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu ,,Powrót do tradycji - nasi młodzi dudziarze wielkopolscy.", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe