Sport: Mieszkaniec Parczewa wicemistrzem Polski

• 10.12.2021, 08:36
Na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów, Adam Kołodziej z Parczewa wywalczył drugie miejsce.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów o Puchar Borów Dolnośląskich odbyły się koło Bolesławca. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Litwy. Sportowcy wspólnie z fantastycznymi psami rywalizowali w różnych kategoriach zaprzęgowych.

Adam Kołodziej z Parczewa z 2,5 rocznym Teodorem w typie greyster wywalczyli wicemistrzostwo Polski w klasie DS1, czyli jeździe na hulajnodze z jednym psem. Na specjalnym sprzęcie przypominającym rower górski bez pedałów pokonali trasę przez las o długości 5,6 km. Poza długim podjazdem zaraz po starcie musieli zmierzyć się z odcinkami w błocie, śliskimi liśćmi na zakrętach i zjazdem po korzeniach do mety.

Ponadto mieszkaniec Parczewa brał udział w DCM, czyli canicross (bieg z psem). W tej kategorii Adam Kołodziej z psem Megi zajął czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie 3 sekundy.