Powiat Ostrowski: Sołecka wizytówka

  • 09.12.2021, 09:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sołecka wizytówka
Sala wiejska w Topoli Wielkiej, to prężne lokalne centrum inicjatyw służące wzmacnianiu więzi społecznych i integracji, siedziba organizacji sołeckich, wreszcie izba pamięci.

Sala to także lokum miejscowego stowarzyszenia ,,Quatro" realizującego liczne projekty skierowane do mieszkańców. Obecnie realizowany jest tu projekt pn. „Zapomnijmy o pandemii — czas na sport i zdrowie", w ramach którego mieszkanki odbywają zajęcia ruchowe.

Podczas remontu m.in. odmalowano pomieszczenia sali wiejskiej oraz wykonano nawierzchnię wjazdu na teren przy sali.

Pierwszą salę wiejską wybudowano tu w czynie społecznym w 1948 roku, z wykorzystaniem budulca z rozebranej wcześniej wartowni granicznej w Bartnikach. Sala została oddana do użytku w 1952 roku. Później dobudowano jeszcze pomieszczenie dla OSP. W latach 80-tych ubiegłego stulecia świetlica została rozbudowana do obecnej wielkości.

Tegoroczne prace remontowe w Topoli kosztowały w sumie ponad 71 tys. zł. Na ten cel przeznaczono także środki z funduszu sołeckiego - 21,4 tys. zł. Dofinansowanie wyniosło 49.999 zł. DP

 

Fot. Dariusz Piechowiak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe