Ostrów: Prezydent Beata Klimek ze Złotym Kluczem!

  • 08.12.2021, 08:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Prezydent Beata Klimek ze Złotym Kluczem!
Złoty Klucz dla prezydent Ostrowa Wielkopolskiego za zarządzanie miastem w duchu zrównoważonego rozwoju oraz działania na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Prezydent Beata Klimek stała się właścicielem Złotego Klucza - prestiżowego wyróżnienia tygodnika ,,Wprost”.

Klucz to symbol władzy i opieki - to wytyczne tygodnika ,,Wprost”, który przyznaje wyróżnienia tym prezydentom polskich miast, którzy szczególnie dbają o rozwój miasta z uwzględnieniem wymogów nowoczesnej gospodarki, potrzeb mieszkańców. Tegoroczny Złoty Klucz przyznano Beacie Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i wręczono podczas Europejskiego Kongresu Samorządów.

- Ostrów Wielkopolski - to brzmi dumnie! Jestem na Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach, a do mojego cudownego miasta wrócę ze Złotym Kluczem, prestiżową nagrodą tygodnika Wprost. Odebrałam go, wczoraj wieczorem, z rąk redaktora naczelnego Roberta Felusia. To dla mnie ogromna radość i jeszcze większa satysfakcja i bardzo chciałam się nią z Wami podzielić. Drodzy Ostrowianie, tę wyjątkową nagrodę dedykuję Wam. To Wy, Wasze dobre słowa i gesty pełne wsparcia dają mi mnóstwo energii, by dbać o nasze miasto i działać tak, by było ono jeszcze lepsze. Dziękuję! To Wy jesteście moją siłą! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała Złoty Klucz za zarządzanie miastem w duchu zrównoważonego rozwoju oraz działania na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Właścicielami Złotego Klucza są m.in. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, czy Zygmunt Frankiewicz, dawniej prezydent Gliwic, a obecnie Senator RP oraz prezes Związku Miast Polskich.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. VI Europejski Kongres Samorządów organizowany jest w Mikołajkach, w dniach 6-7 grudnia. Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu jest „Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?". Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenia sprzyjających warunków dla inwestycji.

Jednym z punktów Kongresu była uroczysta gala podczas której wręczono nagrodę tygodnika ,,Wprost” - Złoty Klucz. To wyróżnienie przyznawane prezydentom polskich miast Otrzymują ją samorządowcy, którzy w swoim dorobku mają szczególne, nowatorskie osiągnięcia w sferze polityki gospodarczej, społecznej, kulturalnej, edukacyjnej, istotne dla społeczności lokalnej. Celem konkursu jest popularyzacja dobrych praktyk, działań i rozwiązań, służących społecznościom lokalnym, umożliwienie wymiany doświadczeń, wzmocnienie roli samorządu w Polsce oraz promocja miast.

Fot. www.forum-ekonomiczne.pl

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe