Powiat Ostrowski: Świętowali emeryci i renciści z Górzna

  • 09.05.2017, 09:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Świętowali emeryci i renciści z Górzna
W sali wiejskiej w Biniewie, 3 maja, obchodzono drugą rocznicę założenia koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Górznie.
Koło nr 4 PZERiI w Górznie powstało w 2015 roku. Swoją działalność rozpoczęło 4 maja i liczyło wówczas 17 członków. Obecnie, po dwóch latach działalności, zrzesza 58 osób. Jego zarząd podkreśla, że do koła nadal można się zapisywać. Członkiem stowarzyszenia może być osoba mająca prawo do pobierania emerytury lub stałej renty, albo uznana przez właściwy organ za inwalidę. Prezesem koła jest Marian Orłowski, sekretarzem Urszula Chmielnicka, a skarbnikiem Marian Kaczmarek. Koło działa bardzo prężnie. Prowadzi między innymi działalność kulturalną, rozrywkową, turystyczną. Członkowie koła wyjeżdżają na wycieczki, na wczasy, uczestniczą w wielu wykładach, warsztatach oraz ćwiczeniach gimnastyki sprawnościowej. Organizowane są również imprezy okolicznościowe, które integrują członków, między innymi: Dzień Kobiet, spotkania opłatkowe, biesiady, wieczorki taneczne. Członkowie udowadniają, że po 50-tce można mieć mnóstwo energii, chęci do działania, a przede wszystkim, że nadal można aktywnie spędzać czas. Spotkanie jubileuszowe było okazją do złożenia podziękowań wszystkim osobom współpracującym z kołem, za aktywną pracę na rzecz organizacji. Podczas spotkania wręczono legitymacje nowym członkom organizacji oraz wyróżniono najbardziej zaangażowanych. Na wszystkich czekał poczęstunek oraz zabawa taneczna.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe