Piłka ręczna: Ograli MKS Grudziądz. Jedenaste zwycięstwo Ostrovii

• 04.12.2021, 19:07 (aktualizacja 04.12.2021, 19:29)
Szczypiorniści Argedu KPR Ostrovia pokonali MKS Grudziądz 29:22. To już jedenaste zwycięstwo piłkarzy ręcznych z Ostrowa.

W jedenastej kolejce spotkań do Ostrowa zawitał MKS Grudziądz, ostatni zespół w ligowej tabeli. Gracze MKS przyjeżdżając do Ostrowa mieli na swoim koncie ledwie dwa zwycięstwa: z Siódemką Miedź Legnica 33:27 i z MKS Wieluń 32:31. Znajdujący się na drugim biegunie ligowej tabeli ostrowianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Lider Ligi Centralnej rozpoczął to spotkanie od szybkiego zdobycia dwóch bramek. Po 7 minutach gracze Ostrovii prowadzili już 6:2. Widać było, że podopieczni Macieja Nowakowskiego zdają sobie sprawę, że mają przewagę w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Dlatego spokojnie budowali swoją przewagę nie forsując specjalnie tempa. Goście walczyli jednak bardzo ambitnie i po 20 minutach przegrywali tylko 8:11, a chwilę później zmniejszyli straty nawet do dwóch bramek – 9:11. Niestety w szeregi Ostrovii wdarło się kompletne rozprężenie i pudłowali nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. Ostatecznie po 30 minutach ostrowianie prowadzili 15:10.

W drugiej połowie gracze Ostrovii starali się spokojnie rozgrywać swoje akcje. Im nie zależało na ich przyspieszaniu, gdyż prowadzili i mieli to spotkanie pod pełną kontrolą. Po 50 minutach wygrywali już 26:19 i spokojnie utrzymali korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. BIN