Ostrów: Jutro otwarcie lodowiska

  • 03.12.2021, 12:41
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jutro otwarcie lodowiska
Rusza sezon zimowy na lodowisku miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Start już w sobotę, 4 grudnia, od godziny 10. To już piąty sezon w Ostrowie Wielkopolskim z lodowiskiem!

- Kochani! Już możecie ostrzyć łyżwy! W najbliższą sobotę, 4 grudnia, otwieramy Lodowisko miejskie. Już czeka na Was nowa, gładka tafla lodu i błyszczące pingwinki! Ostrowskie lodowisko stało się obowiązkowym punktem zimowych atrakcji w mieście i ma swoich młodszych i starszych sympatyków. Życzę Wam dobrej i bezpiecznej zabawy! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Lodowisko czynne będzie każdego dnia, w godzinach od 10 do 21, w tym dwie przerwy techniczne: w godzinach od 13 do 14 oraz od 17 do 18.

 

Ostrowskie lodowisko to tafla o powierzchni 900 m2 z bandami, część szatniowo-socjalna, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt. Obiekt wyposażony w nagłośnienie, kamery monitoringu, suszarkę na 48 par butów, regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Do tego teleskopowa trzyrzędowa trybuna, szafki przebieralni, a w holu krzesła i stoliki, przy których można napić się kawy. Do dyspozycji jest tu aż 280 par nowych łyżew, a pingwinki umożliwiają naukę jazdy.

 

Miejskie lodowisko otwarto w 2017 roku. Koszt tej inwestycji to blisko 3,3 mln złotych. Ostrów Wielkopolski otrzymał blisko 870 000 złotych dofinansowania do budowy lodowiska z Ministerstwa Sportu i Turystyki z pilotażowego Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe