Powiat Ostrowski: Do Jankowa Zaleśnego nową drogą i ścieżką

  • 30.11.2021, 11:11
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Do Jankowa Zaleśnego nową drogą i ścieżką
Nowa jezdnia, ścieżka rowerowa oraz chodniki. Modernizacja drogi Łąkociny – Janków Zaleśny zakończona.

Symboliczne oficjalnie zakończenie tej dużej powiatowej inwestycji drogowej odbyło się 29 listopada 2021 roku. Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi podsumowano realizowanej przez dwa lata inwestycji.

- Wielu z mieszkańcami Jankowa Zaleśnego włącznie nie do końca wierzyło, że ta droga zostanie wyremontowana i zostanie to zrobione w takim standardzie. Dlatego dziś jest to dobry moment, by podziękować wszystkim zaangażowanych w ten projekt. Dziękuję parlamentarzystom M. Maląg i Tomaszowi Ławniczakowi, za rekomendowanie dofinansowania tego zadania z funduszy rządowych. Dziękuję również samorządowcom z Gminy Raszków oraz Gminy Ostrów – mówił starosta Paweł Rajski. .

Koszt całkowity inwestycji wyniósł ok. 5,8 mln. Z czego kwotę ok. 3 mln złotych powiat ostrowski pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Z budżetu powiatu przeznaczono na ten cel 2,6 mln złotych. Gmina Raszków dofinansowała zadanie w wysokości 100 tys. zł.

 

Prace budowlane podzielone zostały na dwa lata i było to zadanie dość rozbudowane pod względem budowlanym. Atutem inwestycji jest bowiem także to co skrywa się pod ziemia. Zarówno droga jak i chodnik jest z pełnym odwodnieniem.

- W tym czasie pojawiła się nowa nawierzchnia jezdni na długości ok 4,1 km oraz dodatkowa infrastruktura. Prawie 2,9 km ścieżki rowerowej, chodnik 790 m oraz ciąg pieszo jezdny na odległości 780 m. W momencie chciałbym złożyć podziękowania na ręce wykonawców, którzy cierpliwie realizowali pojawiające się na bieżąco uwagi –powiedział Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski.

W spotkaniu udział wzięła także Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, która podkreśliła, że realizacja tej inwestycji jest wpisaniem się w rządowy projekt wspierania zadań nawet w najmniejszych miejscowościach Polski.

Z kolei Tomasz Ławniczak wspominając prace na stanowisku wicestarosty przypomniał rozmowy z mieszkańcami Jankowa.

- Niektórzy pytali mnie nawet czy wiem, gdzie leży Janków. Na pomysł, aby wspierać inwestycje samorządowe wpadła już poprzednia ekipa rządząca, ale teraz budżet na cen cel jest kilkakrotnie większy – powiedział poseł Tomasz Ławniczak.

Nową drogę poświęcił proboszcz parafii pw. św. Wojciecha z Jankowa Zaleśnego ks. Kanonik Jacek Piekielny.

- Może o tym nie mówimy dość głośno, może za mało to okazujemy, ale my mieszkańcy tych miejscowości bardzo się cieszymy z modernizacji tej drogi. Kiedyś jechało się jak po torze przeszkód, a teraz jest inna jakość – powiedział duchowny.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe