Ostrów: Straż miejska apeluje – nie bądź obojętny

  • 29.11.2021, 11:06
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Straż miejska apeluje – nie bądź obojętny
Zimowy okres to trudny czas dla osób w podeszłym wieku, ale szczególnie dla bezdomnych, którzy nie posiadają stałego schronienia.

Wielu z nich nie zawsze wie gdzie można uzyskać pomoc w postaci ciepłego posiłku, wymiany odzieży lub tymczasowego schronienia. Chroniąc się przed zimnem we własnym zakresie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą hipotermia.

Niezależnie od ich nastawienia do życia, bądźmy czujni i pamiętajmy o nich starając się im pomóc przetrwać w ten trudny czas. Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji działań ochronnych w tym zakresie, każdego roku w całej Polsce odnotowywane są przypadki zgonów spowodowane wychłodzeniem organizmu.

Ostrowska Straż Miejska, podobnie jak w latach ubiegłych, współpracuje z różnymi instytucjami powołanymi do udzielania pomocy potrzebującym, pomaga bezdomnym w przetrwaniu tak trudnego dla nich czasu.

- W trakcie objazdów dzielnic miasta strażnicy miejscy prowadzą kontrole prewencyjne miejsc, w których mogą przebywać takie osoby. Ponadto, podobnie jak w roku ubiegłym, przekazują potrzebującym pakiety żywnościowe w postaci samopodgrzewających się posiłków regeneracyjnych oraz elementy odzieży przekazane przez mieszkańców miasta w ramach prowadzonej akcji „Podziel się ciepłem” zorganizowanej z inicjatywy wolontariuszy „Ostrów – Lubimy Pomagać” – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Zdarza się często, że koczujący bezdomni, po ujawnieniu ich miejsca pobytu, przenoszą się w inne, nieznane dotąd strażnikom, dlatego też apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy zauważą osoby potrzebujące pomocy, aby powiadomić o tym właściwe instytucje takie jak MOPS, policję, czy straż miejską. Pamiętajmy - każda informacja jest cenna, a jeden telefon może uratować komuś życie.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe