Powiat Ostrowski: Srebrny medal dla Jadwiga Bładyko

  • 26.11.2021, 14:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski:  Srebrny medal dla Jadwiga Bładyko
W raszkowskim ratuszu decyzją Ministra Obrony Narodowej srebrnym medalem ,,Za Zasługi dla Obronności Kraju” została uhonorowana Jadwiga Bładyko, której trzech synów pełniło służbę wojskową.

Ze względu na stan zdrowia pani Jadwigi, medal został przekazany na ręce synowej – Lucyny Bładyko. Odznaczenie wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Przemysław Bojarczuk w towarzystwie burmistrza Gminy i Miasta Raszków Jacka Bartczaka, który przekazał wyrazy uznania oraz pamiątkowy list gratulacyjny.

Srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju” – to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal ten można nadawać również w celu okazania uznania rodzicom, którzy wychowali troje lub czworo dzieci na wzorowych i ofiarnych obywateli. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe