Sport: Jubileusz 100-lecia „Pogoni”

  • 26.11.2021, 14:05
  • Ryszard Binczak
Sport: Jubileusz 100-lecia „Pogoni”
Klub Sportowy „Pogoń” Nowe Skalmierzyce obchodził okrągłą, setną rocznicę powstania. Z tej okazji zorganizowano uroczystość, na której społeczność klubu, jego sympatycy oraz zaproszeni goście podsumowali pierwsze stulecie organizacji.

Na zaproszenie prezesów - Bernarda Spasowskiego oraz Cezarego Borosa - poza działaczami sportowymi, trenerami, zawodnikami i kibicami w spotkaniu udział wzięli również: poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z radnymi wojewódzkimi: Marzeną Wodzińską i Andrzejem Pichetem, starosta ostrowski Paweł Rajski, gospodarz gminy burmistrz Jerzy Łukasz Walczak wraz ze swoim zastępcą Agnieszką Sipką, przewodniczący Rady Tadeusz Orzechowski i radni, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Kościelny oraz komendant komisariatu policji w Nowych Skalmierzycach Andrzej Sobczak.

 

Gala była okazją do uhonorowania osób związanych z „Pogonią”. Najwyższe wyróżnienie otrzymał obchodzący z początkiem listopada 85. urodziny wieloletni działacz, trener wielu pokoleń piłkarzy Jerzy Sowiński, który z rąk posła Tomasza Ławniczaka oraz burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka odebrał nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki brązową odznakę „Za Zasługi dla Sportu”. Klub został wyróżniony nadaną przez samorząd województwa wielkopolskiego odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Burmistrz oraz przewodniczący Rady Tadeusz Orzechowski przekazali organizacji medal „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”. Z kolei z rąk wiceprezesa WZPN Piotra Kościelnego prezesi odebrali statuetkę dla KS „Pogoń” Nowe Skalmierzyce. Pamiątkowy dyplom przekazał także starosta Paweł Rajski.

 

Słów gratulacji, podziękowań było tego wieczoru bez liku i jak podsumował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak: Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce to dla wielu prawdziwa legenda i powód do dumy. Ileż to emocji dostarczali nam przez te lata piłkarze, którzy wylewają na murawie krew, pot i łzy? Ileż to pokoleń sportowców wychowało się na skalmierzyckim stadionie? Takich faktów nie da się ubrać w liczby.

 

Za dotychczasową działalność oraz upowszechnianie i promowanie piłki nożnej prezesi „Pogoni” podziękowali siedemnastu trenerom, wręczając im pamiątkowe statuetki.

 

Fot. Aleksander Liebert

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe