Powiat Ostrowski: Będzie sala w Zacharzewie

  • 25.11.2021, 10:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Będzie sala w Zacharzewie
W Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski podpisana została umowa na wykonanie sali wiejskiej w miejscowości Zacharzew. To ostatni tego typu obiekt, który pozostał do wykonania w gminie. Po zakończeniu inwestycji, każda z 35. miejscowości gminy będzie dysponować własną salą do spotkań i integracji.

Zacharzew to jedno z najdynamiczniej rozwijających się sołectw w gminie Ostrów Wielkopolski. Sprzyja temu nie tylko doskonałe położenie, tuż przy granicach miasta, ale również bardzo dobry stan infrastruktury technicznej. W zeszłym roku wykonana została nowa nawierzchnia ulicy Rajskiej i to właśnie tam powstanie teraz nowa sala wiejska. Gmina już wcześniej była właścicielem terenu w tym miejscu, ale dotąd nie było tam żadnego budynku publicznego do wspólnego użytkowania. Teraz to się zmieni, bo gmina jest już w posiadaniu planu przyszłej sali i rozstrzygnęła już przetarg na jej wykonanie. Najkorzystniejsza była oferta firmy PHU K-C Kinga Czysta, która podjęła się budowy sali wiejskiej wraz z instalacjami, wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.

Teren działek jest niezabudowany, a sama działka jest uzbrojona w podstawowe media. Budynek przyszłej sali wiejskiej będzie miał wymiary 23x25 metrów i będzie jednokondygnacyjny, z dwuspadowym dachem. W budynku zaprojektowano wielofunkcyjną salę zebrań z zapleczem gospodarczo-sanitarnym, o powierzchni 100 m2. W części gospodarczo-sanitarnej przewidziano toalety, pomieszczenia na środki czystości, szatnie i kuchnię, a także osobno zmywalnię, pomieszczenia socjalne dla personelu. W tylnej części obiektu zaprojektowano garaż, pomieszczenia gospodarcze oraz kotłownię gazową. Całkowita powierzchnia użytkowa sali w Zacharzewie wynosić będzie 370 m2, a kubatura obiektu wyniesie 2279 m3. Budynek będzie dość niski, bo najwyższa jego wysokość nie przekroczy 7,20 m. Całkowita powierzchnia zabudowy wyniesie 431 metrów.

Wartość inwestycji wynosi 2 miliony złotych, a koszty zostaną pokryte w całości z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski.

Fot. Marta Figiel

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe