Ostrów: Jubileuszowy ekokonkurs ,,Segregujesz i czysty świat kreujesz"

  • 24.11.2021, 18:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jubileuszowy ekokonkurs ,,Segregujesz i czysty świat kreujesz"
15 edycji, niemal 5 tysięcy nadesłanych prac oraz niepoliczalna promocja działań proekologicznych i zielonych idei.

To już 15 lat z konkursem ,,Segregujesz i czysty świat kreujesz” Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO'' S.A. Konkurs tradycyjnre został objęty patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

- Czyż najlepszymi ambasadorami zielonej edukacji nie są nasi najmłodsi ostrowianie? W swych proekologicznych działaniach są nieustępliwi i często, z niezwykłym zaangażowaniem, objaśniają dorosłym jak poprawnie dbać o środowisko. Do tego od lat czynnie uczestniczą w ekokonkursie ,,MZO'' S.A ,,Segregujesz i czysty świat kreujesz". Cieszę się, że mogłam objąć ten ekokonkurs patronatem. To dla mnie zaszczyt i radość. Kochani, dbajmy o Ostrów, dbajmy o środowisko. Bądźmy ambasadorami zielonej edukacji jak nasi najmłodsi ostrowianie! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych nadesłały na tegoroczną edycję niemal 300 prac - od etui na urządzenia mobilne, po dzieła malarskie i rysunki, aż po pojemniki na odpady segregowane.

Dla najmłodszych wystąpił zespół Czarno Czarni, którego członkowie od lat wspierają działania ekologiczne w Ostrowie Wielkopolskim. Na scenie OCK-u pojawili się również koszykarze Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski i żużlowcy TŻ Ostrovia z Mariuszem Staszewskim na czele. Sportowcy przygotowali dla dzieci i młodzieży niespodzianki - piłki z autografami i książki o ostrowskim sporcie. Natomiast w holu stanął motocykl żużlowca Jakuba Poczty! Radości najmłodszych nie było końca!

- Bardzo dziękuję Andrzejowi Strykowskiemu, prezesowi ,,MZO'' oraz wszystkim współpracownikom, za te 15 lat. Dzięki tej niezwykle konsekwentnej pracy każdego roku w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób możemy promować te rozwiązania ekologiczne, na których w Ostrowie tak bardzo nam zależy. Dziękuję również pracownikom Wydziału Środowiska za dobrą współpracę ze spółką oraz promocję zielone idee i zielony Ostrów - dodaje prezydent Beata Klimek.

 

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ,,MZO” S.A. już po raz 15 był organizatorem konkursu ekologicznego „Segregujesz i czysty świat kreujesz''. Gala finałowa z rozdaniem nagród odbyła w Ostrowskim Centrum Kultury.

- Dziękuję prezydent za objęcie patronatem kolejnej edycji naszego konkursu oraz za wieloletnie zaangażowanie i wsparcie. Wraz z zarządem dziękuję również wszystkim sponsorom, którzy przez te 15 lat z nami byli. Gratuluję i dziękuję także wszystkim uczestnikom. To 15 jubileuszowy konkurs, policzyliśmy i przez te lata uczestniczyło w nim blisko 5 tysięcy dzieci - podkreśla prezes Andrzej Strykowski.

 

 

 

Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych:

KLASY VII-VIII wykonały projekt etui na urządzenie mobilne

I miejsce JAN MACIEJEWSKI Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

II miejsce LIDIA DERA Szkoła Podstawowa Nr 14

III miejsce OLGA KAZOWSKA Szkoła Podstawowa Nr 13 i ALEKSANDRA MUSZYŃSKA Szkoła Podstawowa Nr 13

Wyróżnienie dla MARIUSZA MIKOŁAJCZAKA Szkoła Podstawowa Nr 1

 

KLASY IV-VI prace malarskie nawiązujące do hasła konkursu

I miejsce HANNA ZIMNA Szkoła Podstawowa NR 9

II miejsce ANTONINA JAGIELSKA Szkoła Podst. Nr 1

III miejsce AMELIA MOŚ Szkoła Podstawowa Nr 7

Wyróżnienie dla MAI HORYZY Szkoła Podstawowa Nr 4

 

KLASY I-III projekt pojemnika na odpady segregowane

I miejsce KAJ ŁAWNICZAK Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Mądra Sowa”

II miejsce WOJCIECH NASIADEK Szkoła Podstawowa Nr 6

III miejsce JAROSŁAW DOKTÓR Szkoła Podstawowa Nr 7

Wyróżnienie dla ADAMA SZULCA Szkoła Podstawowa Nr 6

 

Przedszkolaki przygotowały prace rysunkowe nawiązujące do hasła konkursu, a komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie.

Dodatkowo zostały przyznane nagrody prezesa Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A., które trafiły do: WOJCIECHA STANGIERSKIEGO I DOMINIKI WALOTKI z Zespołu Szkół Specjalnych.

 

Podczas gali jubileuszowej zostały wręczone również podziękowania dla wszystkich dotychczasowych sponsorów spółki MZO S.A. za okazaną współpracę i współfinansowanie nagród w ciągu ostatnich 15 lat:

Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysłu Spożywczego i Opakowań”

Organizacja Odzysku EKO-PUNKT

Organizacja Odzysku REKOPOL

Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT

PWS Konstanta

Firma Elektrorecykling

Nadleśnictwo Taczanów i Antonin

Piekarnia Zenon Krystyna Wieczorek

Firma Perz Budownictwo Inżynieryjne s.c.

Firma IMEX

Firma fbserwis

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

oraz podziękowanie dla Ostrowskiego Centrum Kultury za pomoc udzieloną podczas organizacji konkursów.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe