Powiat Ostrowski: Wieczór z muzyką i sztuką

  • 23.11.2021, 13:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wieczór z muzyką i sztuką
Publiczność w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach została oczarowana występem Izabeli Szafrańskiej.

Koncert poprzedziło otwarcie wystawy poplenerowej ,,W cieniu parczewskich drzew’’. Podczas dwunastego wernisażu wystawy uczestnicy podziwiali obrazy przedstawiające krajobrazy Parczewa. Prace powstały od 29 czerwca do 1 lipca 2021 roku podczas trzydniowego pleneru. W warsztatach malarskich wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych gminy Sieroszewice, studenci, a także młodzi artyści z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski otworzył wystawę i powitał zaproszonych gości. Na wydarzeniu obecni byli: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta Bartosz Kubica, sekretarz gminy Mirosława Busza, goście i uczestnicy pleneru. Wójt gminy w swoim wystąpieniu pogratulował i podziękował artystom za wyjątkowe obrazy i twórcze pokazanie gminy. Słowa uznania skierował również pod adresem organizatorów przedsięwzięcia.

Zwieńczeniem wystawy poplenerowej był koncert ,,Żydowska ulica’’ w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej. Wokalistka wspólnie z zespołem zaprezentowała pieśni żydowskie oraz utwory twórców żydowskiego pochodzenia.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe