Powiat Ostrowski: Nowy punkt zbiórki elektroodpadów

  • 22.11.2021, 12:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowy punkt zbiórki elektroodpadów
W Raszkowie na terenie parkingu przy ulicy Kościelnej powstał punkt zbiórki elektroodpadów.

Kosz przeznaczony jest do zbierania drobnych elektrośmieci takich jak: tusze i tonery, telefony, ładowarki, drobna elektronika (piloty, myszki itp.), a także baterie i żarówki. Pojemnik na elektroodpady ułatwi prawidłowe pozbywanie się drobnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zaliczany jest do odpadów niebezpiecznych i nie wolno wyrzucać zużytych urządzeń do pojemnika na odpady zmieszane, gdyż zawierają substancje trujące i stwarzają zagrożenie dla środowiska.

Przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można również bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Moszczance nr 92a, który czynny jest w środy od 12.00 do 16.00 oraz w soboty od 8.00 do 14.00.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe