Ostrów: Nabór do Ostrowskiej Rady Kobiet

  • 22.11.2021, 12:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nabór do Ostrowskiej Rady Kobiet
Rusza nabór do Ostrowskiej Rady Kobiet. Kandydatki można zgłaszać do 6 grudnia br.

Będzie to ciało opiniodawcze i doradcze prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w zakresie równouprawnienia płci oraz eliminowania wszelkich dyskryminacji związanych z płcią, wyznaniem, narodowością, orientacją seksualną czy niepełnosprawnością. Kandydatki można zgłaszać do 6 grudnia br.

 

- Powołując tę Radę mam nadzieję, że nie tylko zwiększymy udział mieszkańców w życiu miasta, ale przede wszystkim zwiększymy udział kobiet w lokalnym życiu społecznym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – To bardzo ważne, szczególnie teraz, gdy głos kobiet jest często przez ignorowany. Robię to z tym większą radością, że z inicjatywą powołania takiej Rady zwróciły się do mnie ostrowianki.

Rolą Rady Kobiet będzie diagnozowanie sytuacji kobiet w Ostrowie Wielkopolskim, analiza polityki w tym obszarze oraz działania na rzecz równouprawnienia w zakresie płci, wyznania, narodowości czy niepełnosprawności poprzez edukację, wspieranie akcji społecznych propagujących tematy kobiece oraz prowadzenie inicjatyw wspierających wejście lub powrót kobiet na rynek pracy.

- Chcemy, aby Ostrowska Rada Kobiet opiniowała projekty uchwał dotyczące obszarów bezpośrednio dotykających tematów równouprawnienia i sytuacji kobiet, ale także służyła nam radą, wskazywała pola, na których powinniśmy podejmować inicjatywy oraz popularyzowała cenne inicjatywy, które pojawiają się na terenie naszego miasta – mówi Karolina Krawczyk, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Kadencja Rady Kobiet będzie trwała 5 lat. Mogą w niej zasiadać kobiety, które są mieszkankami Ostrowa Wielkopolskiego, są związane z miastem pracą zawodową lub też działają na rzecz miasta.

 

W skład Rady Kobiet wejdzie 15 kobiet, które w dniu zgłoszenia do Rady będą mieć ukończone nie mniej niż 16 lat. Dziesięć Pań pochodzić będzie ze zgłoszeń, których mogą dokonać osoby indywidualne lub organizacje pozarządowe – każda z tych kandydatur musi być jednak poparta dwoma rekomendacjami. Spośród tych osób komisyjnie zostaną wybrane członkinie Rady Kobiet. W przypadku, gdy kandydatek będzie więcej, trafią one na listę rezerwową, która będzie służyć uzupełnianiu składu. Pozostałe 5 osób wskaże prezydent miasta.

Zgłoszenia kandydatur można dokonać na druku, który znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego i przesłać na adres: Wydział Partycypacji Społecznej - Urząd Miejski, ul. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe