Pływanie: Dziewięć medali ostrowian

  • 21.11.2021, 11:28
  • Ryszard Binczak
Pływanie: Dziewięć medali ostrowian
W Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu na basenie 25 metrowym. Ostrów reprezentowany był przez zawodników klubu pływackiego UKS ,,Maratończyk".

W zawodach brało udział 300 uczestników z 26 klubów województwa wielkopolskiego. Ostrowscy zawodnicy trenowani przez Jakuba Stefaniaka po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając w sumie 9 medali: w tym 3 złote, 3 srebrne oraz 3 brązowe. Pozwoliło to ostatecznie zająć 6 miejsce w klasyfikacji medalowej, co jest rewelacyjnym rezultatem, biorąc pod uwagę to, że z naszego klubu startowało tylko 5 zawodników. Wyżej w klasyfikacji medalowej były tylko znacznie większe kluby z Poznania oraz Leszna. Szczególne uznanie należy się dla Igora Hamrola, zdobywcy 3 złotych medali w konkurencjach grzbietowych.
Osiągnięte rezultaty wszystkich zawodników UKS "Maratończyk": Maria Chmielewska - 100 w stylu dowolnym 2 miejsce, 100 w stylu motylkowym 2 miejsce; Igor Hamrol - 50 w stylu grzbietowym 1 miejsce, 100 w stylu grzbietowym 1 miejsce, 200 w stylu grzbietowym 1 miejsce; Amelia Kłokowska - 50 w stylu klasycznym 3 miejsce, 100 w stylu klasycznym 3 miejsce, 200 w stylu klasycznym 3 miejsce; Jagoda Pawlak - 200 w stylu grzbietowym 2 miejsce

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe