Powiat Ostrowski: Staże zawodowe uczniów ZST

  • 21.11.2021, 11:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Staże zawodowe uczniów ZST
Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w zawodzie technik mechatronik kończy właśnie staż zawodowy w niemieckim centrum kształcenia praktycznego w Hildburghausen w Niemczech.

Doskonalenie zawodowe uczniów zostało zrealizowane w ramach projektu Zespołu Szkół Technicznych pn.: „MobiPro – międzynarodowe mobilności zawodowe uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowa finansowa zakładała realizację projektu w roku 2020, jednak pandemia COVID-19 wydłużyła ten okres do końca roku 2022.
W ramach projektu uczestniczyć będzie łącznie 77 uczniów. Uczniowie będą realizować swoje staże zawodowe w Irlandii (zawód technik informatyk – 30 uczniów); w Wielkiej Brytanii (zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik elektronik – 17 uczniów). Do dzisiaj swoje staże w Niemczech w zawodzie technik mechatronik, ukończyło 30 uczniów.
Celem projektu jest nabycie praktycznych doświadczeń zawodowych za granicą  dla 77 uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Realizacja samego projektu jest elementem wdrażania przez dyrekcję Zespołu Szkół Technicznych przyjętej strategii umiędzynarodowienia działalności edukacyjnej placówki. Zespół Szkół Technicznych jest prekursorem współpracy międzynarodowej w pwiecie ostrowskim wśród szkół ponadpodstawowych. W okresie 2003-2020, szkoła samodzielnie w ramach programów Socrates, Leonardo Da Vinci, Programu „Uczenie się przez całe życie”; Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki; Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i Programu Erasmus+, zrealizowała staże zawodowe dla 361 uczniów pod opieką 33 nauczycieli szkoły. We współpracy z organem prowadzącym powiatem ostrowskim, zrealizowano dodatkowo staże zawodowe dla 219 uczniów pod opieką 21 nauczycieli szkoły.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe