Powiat Ostrowski: Termomodernizacja Bursy

  • 20.11.2021, 13:12 (aktualizacja 25.11.2021, 11:14)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Termomodernizacja Bursy
Trwają intensywne prace przy termomodernizacji Bursy Szkolnej w Ostrowie. Instytucja, która jest drugim domem dla ok. 150 uczniów spoza powiatu zyska na tym remoncie nie tylko nową elewację.

W końcu lipca 2021 r. podpisano umowę z wyłonioną w przetargu ostrowską firmą PBO na realizację tej inwestycji. Od kilku miesięcy trwają już intensywne prace budowlane.

-Jest to powód do zadowolenia, bo ostatni budynek oświatowy podlegający powiatowi przechodzi termomodernizację. Dzięki temu zyska nową elewację, dach, ale poprzez docieplenie oraz montaż fotowoltaiki powinien mieć konkretne oszczędności w użytkowaniu - powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Przygotowania do tego zadania trwały od lat, zarówno pod względem opracowania projekt, jak i poszukiwania źródeł finansowania. Zadanie doczekało się realizacji w budżecie 2021 i 2022 roku. Całość prac pochłonie ponad 2,5 mln zł.

- Kwotę ok. 1,3 mln zł udało się naszemu powiatowi pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informuje Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski. - Pozostała niemal w połowie część sfinansowana zostanie ze środków powiatu ostrowskiego.

Bursa Szkolna dysponuje około 150 miejscami noclegowymi przeznaczonymi dla młodzieży, głównie w trzyosobowych pokojach. Jest drugim domem dla uczniów, którzy wybierają ostrowskie szkoły, a pochodzą z innych powiatów czy nawet województw. Do dyspozycji młodzieży w budynku jest także biblioteka, siłownia, stołówka, pokoje do cichej nauki, trzy świetlice, kuchenki młodzieżowe oraz łazienki.

W pierwszej kolejności wykonano ocieplenie fundamentów oraz wymieniono część połaci dachowej. Jak informuje Sławomir Tyburcy z Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego, zakres prac obejmuje jeszcze wymianę pokrycia dachu i montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę okien, ocieplenie ścian i położenie nowych tynków.

Dzięki tej inwestycji zyskają nie tylko mieszkańcy i pracownicy Bursy, ale również ta część Ostrowa Wielkopolskiego. Szarą bryłę zastąpi kolorowy i przyjazny obiekt.

Na realizację całości wykonawca ma rok od podpisania umowy.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe