Powiat Ostrowski: Na wzmocnienie

  • 18.11.2021, 08:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Na wzmocnienie
Nowe wyposażenie i sprzęt strażacki trafiły do jednostek OSP z południowej Wielkopolski. Drużyny z Dębnicy i Antonina wzbogaciły się o przenośne motopompy wraz z osprzętem, ta druga także o parawan ochronny. Sprzęt rozdysponowano w remizie w Dębnicy.

W Wielkopolsce trwa akcja rozdysponowania sprzętu dla OSP zakupionego w ramach wojewódzkiego Programu Rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. O sprzętowe wzmocnienie, a tym samym 70-procentowe dofinansowanie mogły aplikować zarówno gminy, jak i poszczególne OSP.

- Wszyscy jesteśmy przekonani, że dobre rzeczy załatwia się nie po cichu, a publicznie, stąd nasze dzisiejsze spotkanie w licznym gronie, z udziałem mediów - podsumował sprzętowe rozdanie w Dębnicy Mariusz Roga, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu.

- Zasadniczo, jako zarząd wojewódzki dbamy o naszych strażaków - mówi z kolei wicemarszałek Krzysztof Grabowski. - Straże trzeba sukcesywnie doposażać, bo liczba interwencji stale rośnie, więc strażacy muszą być przygotowani na każdą okoliczność.

W remizie w Dębnicy strażakom z całej południowej Wielkopolski sprzęt przekazał wicemarszałek Krzysztof Grabowski wraz z wójtem gminy Przygodzice Krzysztofem Rasiakiem oraz Mariuszem Rogalą, dyrektorem Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i prezesem, zarazem komendantem gminnym, Romanem Bladziakiem. Z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu przekazał wybranym jednostkom parawany ochronne.

W sumie dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zakupiono 55 zestawów urządzeń hydraulicznych, 44 prądownice, 23 pompy, 22 zestawy ratownictwa medycznego i 15 agregatów prądotwórczych.

Przyjezdni druhowie skorzystali z sołeckiego zaplecza w sali wiejskiej w Dębnicy. O poczęstunek dla strażaków zadbały sołtys Wiesława Zawada i radna z Dębnicy Lucyna Gorzyczka. TW

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe