Powiat Ostrowski: Święto odolanowskich samorządowców

  • 17.11.2021, 13:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Święto odolanowskich samorządowców
Od wprowadzenia sztandaru i odegraniem hymnu Odolanowa rozpoczęła się w sali Domu Kultury gala z okazji XXX-lecia Samorządu Odolanowskiego.

Zabierając głos burmistrz Marian Janicki wspomniał o dokonaniach tego okresu na Ziemi Odolanowskiej. Szczególnie podkreślił rozwój miasta i gminy w zakresie przedsiębiorczości, infrastruktury komunalnej, budownictwa mieszkaniowego, pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Długoletni burmistrz, dziś radny powiatu ostrowskiego Józef Wajs w swym wystąpieniu nawiązał do ustaw i dokumentów, na podstawie których tworzono w 1990 roku samorząd gminny. Głos zabierali również byli przewodniczący rady: Zbigniew Trybuła, Paweł Barczak. Zastępca burmistrza Jan Prokop omówił wydany z tej okazji informator obrazujący szereg zdjęć ze wszystkich kadencji rady gminy i miasta oraz historyczne dokonania w latach 1990-2020.

Ważnym momentem podczas uroczystości było wręczenie Medalu „Za zasługi dla Ziemi Odolanowskiej” Marlenie Maląg, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Z jej rąk burmistrz Marian Janicki odebrał promesę na dofinansowanie budowy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i generała Kazimierza Glabisza w Odolanowie.

W części artystycznej wystąpiła młodzież Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Odolanowie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe