Ostrów: Start inwestycji - nowoczesne przedszkole przy Staroprzygodzkiej

  • 17.11.2021, 08:31 (aktualizacja 25.11.2021, 11:13)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Start inwestycji - nowoczesne przedszkole przy Staroprzygodzkiej
Budowa nowoczesnego i ekologicznego przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej oficjalnie ruszyła.

16 listopada, wmurowano kamień węgielny pod bardzo oczekiwaną w mieście inwestycję. Drzwi przedszkola dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców otwarte zostaną 1 września 2022 roku.

- 9.600.000 złotych - tyle będzie nas kosztowała budowa od podstaw nowoczesnego przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej. To tu, na Osiedlu Zacisze Zębców, stawiamy 12-oddziałowe przedszkole dla niemal 300 najmłodszych ostrowian. Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy tę inwestycję! Akt erekcyjny pod budowę nowego przedszkola wmurowaliśmy razem z dziećmi z Przedszkola nr 2 “Jarzębinka”. I to właśnie one nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczną, jako pierwsze, w pięknie wyposażonym, nowoczesnym obiekcie przy ulicy Staroprzygodzkiej - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przy realizacji tego zadania wykorzystane zostaną innowacyjne technologie stosowane po raz pierwszy w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiekt będzie ekologiczny, pasywny, a dodatkowo wyposażony w pompy ciepła, fotowoltaikę, zbiorniki na deszczówkę, a zasilany będzie ,,zieloną energią” z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

- Jestem przekonana, że będzie to przedszkole nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone oraz - co bardzo istotne - ekologiczne. Nowy obiekt stwarza nowe możliwości dla rozwoju i edukacji dzieci, które w pełni wykorzystamy - zaznacza Beata Kieliba, dyrektor Przedszkola nr 2 ,,Jarzębinka” w Ostrowie Wielkopolskim.

Osiedle Zębców to dzielnica Ostrowa, która rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny. Tutaj tych miejsc przedszkolnych i szkolnych zaczyna brakować. Realizowana przy ulicy Staroprzygodzkiej inwestycja to spełnienie oczekiwań mieszkańców miasta.

- W obiekcie przy ulicy Staroprzygodzkiej jako pierwsze znajdą miejsce dzieci z Przedszkola nr 2, które mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Dzięki temu szkoła zyska dodatkową przestrzeń, którą będzie można zaadaptować na nowe sale lekcyjne - dodaje Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W nowym przedszkolu, poza salami z łazienkami, szatniami i magazynami znajdzie się również część administracyjno – socjalna z sekretariatem, pomieszczeniem dla logopedy i pokój pielęgniarski. Jeden z segmentów budynku przeznaczony zostanie na kuchnię, dzięki której przedszkolaki zjedzą przygotowane dla nich posiłki.

- Nie byłoby tej inwestycji bez współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Nawiązaliśmy taką współpracę jako pierwsze miasto w Polsce poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Budowa przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej to jedno z wielu zadań realizowanych w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku - podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Za realizację zadania odpowiada zwycięzca przetargu - konsorcjum ostrowskich firm NAT-BUD Zbigniewa Wargi oraz FHU. BIO-KLIM Adama Jańcika.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe