Koszykówka: Hapoel lepszy, ale dwumecz dla Stali

• 10.11.2021, 21:22 (aktualizacja 10.11.2021, 22:50)
Koszykówka:  Hapoel lepszy, ale dwumecz dla Stali
Koszykarze Argedu BM Stal Ostrów przegrali w Jerozolimie z Hapoelem 76:83, ale obronili swoją przewagę z pierwszego meczu tych drużyn w Arena Ostrów.

Przez pierwsze dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów. W końcu tę strzelecką niemoc przerwał Michael Young. Za moment za trzy trafił Kobi Simmons i Stal prowadziła 5:0, a chwilę później było 9:3. Całkiem dobrze w obronie radził sobie nowy zawodnik Stali Markus Loncar, który zaliczył trzy zbiórki. W ataku było już gorzej, gdyż w idealnej akcji, został zablokowany. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Argedu 23:15. Drugą odsłonę gracz z Ostrowa nie zaczęli najlepiej. Po dwóch minutach zdobyli tylko 2 punkty a stracili 5. W kolejnej akcji w ataku fatalnie na parkiet upadł Michael Young. Kontuzja na szczęście nie okazała się na tyle poważna i gracz ten mógł wrócić na parkiet. Do końca tej kwarty kontrolowali wynik pojedynku i do szatni schodzili wygrywając 42:34.

Po zmianie stron gospodarze zabrali się ostro do odrabiania strat i po 26 minutach przegrywali 50:53. Ostrowianie mieli sporo problemów w ataku i w 28 minucie na tablicy wyników był remis 55:55. Ostatecznie po 30 minutach Stal przegrywała 58:62. Niestety widać było, że gracze Igora Milicica nie mieli już sił, by bronić tak agresywnie jak w pierwszej połowie. W 35 minucie był remis 68:68 i wynik spotkania cały czas był otwarty. Niestety końcówka należała do Hapoelu, który na dwie minuty przed końcową syreną prowadzili 75:71. Gracze z Ostrowa próbowali odpowiadać rzutami za trzy, ale nie trafiali.

Mecz w Jerozolimie był bardzo ważny dla dalszych losów Argedu BM Stal w Lidze Mistrzów. Wygrywając z Hapoelem Bank Yahav Jerozolima podopieczni Igora Milicica zrobiliby krok do dalszej gry o awans do czołowej szesnastki. Poza tym, zrównaliby się punktami z drużyną Pinar Karsiyaka, z którą walczyć będą jeszcze o punkty, ale już we własnej hali. Mecz w Turcji pokazał, iż jest to ekipa w zasięgu graczy z Ostrowa. Niestety ostrowianie przegrali i. Ale nadal mają olbrzymie szanse na wyjście z grupy. BIN

Hapoelem Bank Yahav Jerozolima – Arged BM Stal Ostrów 83:76 (15:23, 19;19, 28:16, 21:18)

Stal: Simmons 21, Palmer 15, Drechsel 11, Andersson 10, Young 8, Florence 6, Mokros 5, Loncar 0, Wadowski 0, Wojciechowski 0.