Ostrów: Pozbądź się elektroodpadów na targowisku

  • 08.11.2021, 14:07
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pozbądź się elektroodpadów na targowisku
Na targowisku miejskim przy ul. Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim stanął nowoczesny pojemnik do zbierania małych elektroodpadów. To kolejny krok mający ułatwić ostrowianom bezpieczne i ekologiczne pozbywanie się zużytego sprzętu elektronicznego każdej wielkości.

Spółka Targowiska Miejskie S.A, w ramach dofinansowania otrzymanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Poznania, zakupiła i zamontowała nowoczesną i estetyczną gablotę na małe elektroodpady. Wybrano najbardziej optymalną lokalizację, na terenie targowiska, tuż przy biurze zarządu spółki.

- Dzięki temu, klienci przy okazji robienia zakupów na targowisku miejskim, bądź w drodze do pracy, będą mieli możliwość wyrzucania drobnych e-odpadów do specjalnych pojemników na baterie, żarówki, płyty CD, kasety audio i video, ładowarki, tonery i drobny sprzęt np. telefony komórkowe, myszki komputerowe - mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

 

Nieco większe, zużyte sprzęty elektroniczne, jak komputery, laptopy, aparaty fotograficzne, smartwatche można bezpiecznie i za darmo zutylizować w Ostrowie w jednym z sześciu postawionych specjalnie w tym celu czerwonych pojemnikach. Są one przeznaczone na sprzęt nieprzekraczający 50 cm.

Lista lokalizacji pojemników na elektroodpady do 50 cm: ul. Dembińskiego – między garażami a apteką, ul. B. Limanowskiego – naprzeciwko restauracji Borowianka, ul. Szkolna – przy przedszkolu (róg ul. Szkolnej i ul. Komuny Paryskiej), róg Alei Solidarności i ul. Strzeleckiej, ul. Chełmońskiego – wylot na ul. Matejki, ul. Wrocławska – za skrzyżowaniem z ul. Osiedlową, po lewej stronie.

Z kolei największe zużyte sprzęty wielkogabarytowe np. pralki, lodówki, zmywarki, klimatyzatory oraz wszystkie powyżej 50 cm można oddawać do PSZOK-ów – przy ulicy Staroprzygodzkiej i przy Lotniczej.

Według oficjalnych danych Unii Europejskiej sprzęt elektryczny i elektroniczny to najszybciej rosnący strumień odpadów, z których zaledwie 40% trafia do recyklingu. Nowe miejsca odbioru elektrośmieci sprawią, że zebrane tam sprzęty trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe