Koszykówka: Rozbili GTK Gliwice. Dobry występ Pluty

• 05.11.2021, 19:53 (aktualizacja 05.11.2021, 20:02)
Mistrzowie Polski nie dali żadnych szans ekipie z Gliwic. Podopieczni Igora Milicica rozbili GTK 122:70.

Koszykarze Argedu BM Stal jechali do Gliwic jako zdecydowany faworyt tego pojedynku. Każdy inny wynik niż zwycięstwo podopiecznych Igora Milicica byłby uznany za sporą sensację. Gliwiczanie chyba zdawali sobie sprawę, że z mistrzem Polski trudno będzie o zwycięstwo, gdyż wyszli na parkiet lekko wystraszeni i dotrzymali kroku ostrowianom tylko przez cztery minuty, po których na tablicy wyników był remis 9:9. Później z minuty na minutę gracze Stali budowali swoją przewagę. Bardzo dobrze w ataku prezentował się Trey Drechsel, który co rusz dziurawił kosz rywali celnymi trójkami. Po 10 minutach gracze Argedu mieli już 15 punktów przewagi - 31:16. W drugiej odsłonie koszykarze Stali nadal ,,rozdawali karty'' i powiększyli swoją przewagę o kolejne 9 ,,oczek''. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Rozluźnieni koszykarze z Ostrowa trafiali za trzy, często zbierali piłki na atakowanej tablicy i mieli okazję do ponawiania swoich akcji. Po 30 minutach ostrowianie wygrywali już 94:57. W tej sytuacji szkoleniowiec dał szansę graczom, którzy zbyt często nie pojawiają się na parkiecie - Igorowi Wadowskiemu i Michałowi Plucie. Obaj spisali się bardzo dobrze na tle koszykarzy z Gliwic. Pierwszy zdobył 9, a drugi 11 punktów. BIN
GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów 70:122 (16:31, 27:36, 14: 27, 13:28)
Stal: Drechsel 27, Palmer 23, Young 14, Andersson 13, Mokros 12, Pluta 11, Wadowski 9, Simmons 7,  Florence 6, Rachwalski 0, Rozpędowski 0.