Powiat Ostrowski: Włoska przygoda

  • 05.11.2021, 14:29 (aktualizacja 16.11.2021, 11:13)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Włoska przygoda
Kilkoro uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Lamkach w ostatnim czasie odwiedziło Włochy. Podróż w ramach projektu „Learning and Sharing with CLIL” była częścią programu ERASMUS+.

Tym razem projekt realizowany był w mieście Modena na północy Włoch. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję spędzić czas nie tylko z przedstawicielami kraju goszczącego, ale również z Portugalczykami, którzy także wzięli udział w projekcie. Głównym celem programu było poznanie historii, kultury i tradycji Włoch oraz poprawienie umiejętności językowych. Uczniowie podczas wyjazdu zdobyli nowe doświadczenia oraz nawiązali nowe znajomości.

Nie obyło się również bez wypraw edukacyjnych mających na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi. Uczestnicy projektu odwiedzili między innymi: Europe Direct Information Centre, historyczne centrum Modeny, fabrykę legendarnej marki motoryzacyjnej Maserati w Bolonii, miejsca działalności badawczej Fundacji Golinelli oraz Wenecję.

 

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń i sportu. Jego celem jest wspieranie uczniów i nauczycieli w prowadzeniu międzynarodowych projektów za sprawą wymiany praktyk edukacyjnych. Przyczynia się do intensywnego rozwoju placówek, które wdrażają zagraniczne innowacje.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe