Ostrów: Ostrowski Budżet Obywatelski z rekordowym głosowaniem

  • 04.11.2021, 10:18
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrowski Budżet Obywatelski z rekordowym głosowaniem
Przez cały październik trwało głosowanie na zadania w VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz nadszedł czas na liczenie głosów i ustalenie zwycięskich zadań.

Zaangażowanie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w tegoroczną edycję OBO jest rekordowe - w głosowaniu na zgłoszone projekty wzięło udział blisko 19.000 ostrowian!

- To rekordowy Ostrowski Budżet Obywatelski! Po komisyjnym otwarciu urn, wyjęliśmy z nich aż 10 373 papierowych kart do głosowania. Razem z oddanymi przez Was głosami elektronicznymi to niemal 19.000 głosów. Rozpoczynamy ich weryfikację i liczenie. Zwycięzców poznamy już w grudniu! Wasze zaangażowanie i chęć decydowania o przyszłości naszego miasta utwierdza mnie w przekonaniu, że OBO to dobry kierunek. To już siódma edycja i nadal z ogromną ekscytacja czekam na wyniki! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się komisyjne otwarcie urn. W skład zespołu weszli urzędnicy z różnych komórek merytorycznych Urzędu Miejskiego. W naszym mieście głosowanie na zadania Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego odbywa się w formie tradycyjnej (z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania pobranej w punkcie lub wydrukowanej ze strony urzędu Miejskiego i wrzuconej do urny), głosować można także w formie elektronicznej z wykorzystaniem elektronicznej karty do głosowania udostępnionej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Obecnie trwa weryfikacja kart do głosowania tradycyjnego i elektronicznego, która polega na policzeniu głosów papierowych wrzuconych do urn przez mieszkańców i ich wprowadzeniu do systemu elektronicznego. Ostatnim elementem tej procedury jest zweryfikowanie głosów znajdujących się w bazach.

W tegorocznej edycji, każdy mieszkaniec mógł zagłosować w czterech różnych kategoriach, wybierając jedno zadanie ogólnomiejskie duże, jedno zadanie ogólnomiejskie małe, jedno zadanie edukacyjne, jedno zadanie rewitalizacyjne. 1 grudnia poznamy zwycięzców tej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe