Powiat Ostrowski: Sala w Młynowie otwarta

  • 03.11.2021, 10:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sala w Młynowie otwarta
Sala wiejska w Młynowie oficjalnie otwarta. W uroczystości oddania nowego obiektu do użytku wzięli udział przedstawiciele lokalnej społeczności oraz władze gminy Ostrów Wielkopolski, która sfinansowała inwestycję.

Młynów to jedna z najmniejszych miejscowości gminy Ostrów Wielkopolski. Mieszka tam zaledwie około stu mieszkańców. Mimo to, władze gminy zdecydowały o gruntownej modernizacji dotychczasowego obiektu.

W Młynowie była bardzo mała, stara świetlica, bez węzła sanitarnego. Teraz mieszkańcy zyskali nowoczesną salę wiejską o powierzchni prawie 55 m2, z zapleczem kuchennym, toaletą, magazynem na środki czystości, pomieszczeniem gospodarczym i szatniami. Cały budynek został ocieplony i pokryty nową elewacją zewnętrzną. Wymienione zostały również okna, drzwi, dach i podłogi. Prace objęły również montaż instalacji: wodociągowej, elektrycznej, sanitarnej, wentylacyjnej i centralnego ogrzewania. Zagospodarowany został także teren wokół świetlicy. Pojawiły się tam nowe nasadzenia, wejście zostanie utwardzone kostka brukową.

- Mieszkańcy Młynowa cieszą się gruntownie zmodernizowaną salą wiejską, która na pewno przyda się lokalnej społeczności – zapewnia sołtys Młynowa i radna gminy, Edyta Kubiak. - Nowa sala to teraz wizytówka Młynowa. My mamy stąd wszędzie daleko. Mieszka tu sporo starszych osób, dla których dojazd do pobliskich miejscowości stanowił duży problem. Teraz będziemy mogli spotkać się i zintegrować u siebie, w nowym pięknym obiekcie.

- Na 35 miejscowości w gminie Ostrów Wielkopolski mamy obecnie 34 świetlice. Nie zapominamy przy tym o najmniejszych skupiskach. Oddajemy właśnie obiekt w Młynowie, kończy się budowa obiektu w Michałkowie, gdzie mieszka około 130 osób, a w tym roku remontowaliśmy też świetlicę w Radziwiłowie, gdzie również mieszka nieco ponad 100 osób. Została nam do budowy świetlica w miejscowości Zacharzew. Po zakończeniu tej inwestycji, w przyszłym roku wszystkie miejscowości w gminie będą miały własne sale wiejskie – podsumował wójt Piotr Kuroszczyk.

Nowa sala wiejska została poświęcona przez proboszcza parafii świętego Michała Archanioła w Szczurach, ks. Krzysztofa Rutkowskiego. W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział radni gminy, przedstawiciele władz gminy oraz okoliczni mieszkańcy.

Inwestycja w Młynowie kosztowała 455 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe