Powiat Ostrowski: Zwycięstwo w Nowym Jorku

  • 02.11.2021, 13:44 (aktualizacja 03.11.2021, 14:39)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zwycięstwo w Nowym Jorku
Magdalena Adamczak, to laureatka międzynarodowego konkursu „Golden Classical Music Awards” 2021 w Nowym Jorku.

17-letnia uczennica Zespołu Szkół Muzycznych imienia Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zajęła pierwsze miejsce. Młoda pianistka otrzymała również wyjątkową nagrodę - zaproszenie do udziału w koncercie w Carnegie Hall- nowojorskiej sali koncertowej mieszczącej się na Manhattanie, jednej z najbardziej prestiżowych na świecie.

Magdalena Adamczak gry na fortepianie uczy się pod kierunkiem dr. hab. Roberta Adamczaka.

- Serdecznie gratulujemy uczennicy i nauczycielowi - powiedział dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego, Robert Matuszewski.

- Jesteśmy dumni, że Magda jest uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego i mocno Jej kibicujemy. Jesteśmy pełni szacunku dla Jej ciężkiej pracy i determinacji. Cała społeczność III LO serdecznie Magdzie gratuluje! Już kolejny raz udowodniła, że jest osobą szczególnie uzdolnioną, o której talencie jeszcze nie raz usłyszymy – powiedziała Maria Tomalak, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku Magdalena Adamczak zajęła również pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal w International Music Competition „Grand Prize Virtuoso” w Londynie (kategoria - fortepian). Szczególną nagrodę stanowiło wówczas zaproszenie do udziału w koncercie w Royal Albert Hall w Londynie w sezonie artystycznym 2021/ 2022.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe