Koszykówka: Pierniki za twarde

• 30.10.2021, 21:00 (aktualizacja 30.10.2021, 21:27)
Mistrzowie Polski nie zdołali w Toruniu pokonać Twardych Pierników. Trzecia porażka w tym sezonie stała się faktem.

Po zwycięstwie z Hapoelem Jerozolima w Lidze Mistrzów, koszykarze Argedu Bm Stal Ostrów o kolejne ligowe punkty walczyli w Toruniu. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że będzie to bardzo trudny pojedynek. Po pierwsze, gracze z Torunia w ostatnich dniach imponowali formą. Po drugie, koszykarze Stali cały czas czuli w nogach trudy wygranego meczu z ekipą z Izraela.

Przez blisko pięć minut pierwszej kwarty żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Ostrowianie pudłowali jednak na potęgę rzuty za dwa. Gospodarze w końcu wykorzystali tę niemoc i po trójce Bartosza Diduszko wyszli na prowadzenie 12:8. Ale już w siódmej minucie po trafieniu z dystansu Denzel Anderssona Stal wygrywała 19:15. Ostatecznie po dziesięciu minutach ostrowianie prowadzili 23:21, a to dzięki trafieniu za trzy Jamesa Florence. A ponieważ Amerykanin był faulowany przy tym rzucie, to na dwie sekundy przed syreną kończącą kwartę ostrowianie zaliczyli akcję za cztery punkty. Drugą odsłonę Stal rozpoczęła od dwóch celnych trafień z dystansu Jamesa Florence i dzięki temu podopieczni Igora Milicica mieli już osiem ,,oczek’’ przewagi – 29:21. Niestety, grający bardzo ambitnie gospodarze odrobili straty i do szatni schodzili prowadząc 49:48.

Po zmianie stron ostrowianie wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Poprawili grę w obronie, zaczęli trafiać także za dwa i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po 26 minutach wygrywali 68:61. Wydawało się, że mistrzowie Polski mają już ten mecz pod kontrolą. Tymczasem torunianie nie odpuszczali. Po raz kolejny odrobili straty i po 30 minutach mieli cztery punkty przewagi – 78:74. Po 36 minutach koszykarze z Torunia wygrywali 87:82. Wygrana ostrowianom znacznie się oddaliła, ale było jeszcze sporo czasu, by te straty odrobić. Tyle tylko, że po przerwie na żądanie trenera Stali gospodarze szybko zdobyli pięć punktów i prowadzili już 92:82. Kolejna przerwa Igora Milicica podziałała mobilizująco na zawodników z Ostrowa. Odrobili część strat, ale szali zwycięstwa na swoją korzyść nie zdołali już przechylić. BIN

Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów 105:98 (21:23, 28:25, 29:26, 27:24)

Stal: Young 22, Simmons 20, Palmer 20, Drechsel 13, Florence 13, Andersson 8, Mokros 2, Wadowski 0.