Powiat Ostrowski: Aby lepiej chronić środowisko

  • 29.10.2021, 13:16
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Aby lepiej chronić środowisko
W powiecie ostrowskim gościli szefowie wydziałów ochrony środowiska starostw powiatowych. Celem realizowanych od ponad 10 lat konferencji jest wymiana doświadczeń, która pomaga lepiej realizować swoje zadania.

Tegoroczna konferencja odbyła się pn. „Chronimy środowisko”. W spotkaniu wzięli udział członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Wydziałów Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostw Powiatowych.

-Stowarzyszenie powstało w 2010 roku w celu integracji środowiska zajmującego się sprawami z zakresu kompetencji Wydziałów Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa i działanie na rzecz doskonalenia rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie, jak również nawiązywaniem współpracy z organami, instytucjami oraz osobami fizycznymi zajmującymi się problematyką ogólnie rozumianej ochrony środowiska – informuje Zbigniew Ignor, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Konferencje organizowane są cyklicznie w różnych rejonach Polski.

- Jest to okazja, aby porozmawiać o zmieniających się przepisami w ochronie środowiska. Wspólna dyskusja nad pojawiającymi się problemami w prowadzonych na co dzień sprawach, pozwala na poszerzenie naszej wiedzy – wyjaśnia Stanisława Krzyżanowska, prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Wydziałów Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostw Powiatowych.

W roku bieżącym gospodarzem był powiat ostrowski, a spotkanie zorganizowano w Centrum Warsztatowo-Szkoleniowym „Górecznik” w Antoninie. Uczestników powitał Paweł Rajski starosta ostrowski, który scharakteryzował aktualną działalność samorządu powiatowego. W panelach dyskusyjnych omawiano zagadnienia m.in. związane ze: sprawowaniem nadzoru nad lasami i współpracą z nadleśnictwami, podejmowanymi przez powiaty działaniami proekologicznymi, nowelizacją ustawy „Prawo ochrony środowiska” i wynikającymi z niej nowymi zadaniami dla powiatów, współpracą samorządów z Lokalnym Partnerstwem ds. Wody czy ochroną wód podziemnych. W ramach konferencji zrealizowano również zajęcia terenowe w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe