Powiat Ostrowski: Akcja oddawania krwi w Raszkowie

  • 28.10.2021, 13:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Akcja oddawania krwi w Raszkowie
W Miejsko – Gminny Ośrodku Kultury w Raszkowie odbyła się trzecia już w tym roku zbiórka krwi.

Na 59 osób zarejestrowanych – pobranie krwi było niemożliwe tylko w 5 przypadkach. Krwiodawcy oddali w sumie 24 litry i 300 mililitrów życiodajnego płynu.

- Dzięki ofiarności mieszkańców gminy Raszków w tym roku, podczas trzech akcji, zebrano ponad 85 litrów krwi – mówił organizator akcji Edmund Banachowicz. – Dziękuję, za tak liczny udział w naszej akcji.

Dzięki regularnym zbiórkom, w raszkowskiej bazie zgromadzono już 672 litry krwi. Honorowy patronat nad akcją tradycyjnie objął burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

Przypominamy, że krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 60 lat. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek. W ciągu 24 godzin przed oddaniem nie należy spożywać alkoholu. Trzeba wiedzieć, że oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia!

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe