Powiat Ostrowski: Gospodynie robiły sery

  • 28.10.2021, 12:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gospodynie robiły sery
W Moszczance odbyły się warsztaty serowarskie dla członkiń kół gospodyń wiejskich z gminy Raszków, realizowane w ramach projektu "Nasz lokalny patriotyzm kulinarny".

Pięćdziesiąt pań podzielonych na dwie grupy spotkało się w świetlicy wiejskiej w Moszczance, gdzie uczyły się wytwarzania 4 typów sera: żuławskiego, korycińskiego, oscypka i fety. Uczestniczki warsztatów przypomniały sobie także sposób przygotowania wielkopolskiego sera smażonego. Zajęcia poprzedziło wprowadzenie teoretyczne na temat mikrobiologii i biochemii sera podpuszczkowego. Prowadzącą była Joanna Włodarska z ,,Siedliska pod Lipami".

Projekt sfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe