Ostrów: Startuje budowa największego miejskiego przedszkola

  • 28.10.2021, 11:19 (aktualizacja 30.10.2021, 20:09)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Startuje budowa największego miejskiego przedszkola
Dla niemal 300 najmłodszych ostrowian rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się już przy ulicy Staroprzygodzkiej. To właśnie tu powstanie nowoczesne i ekologiczne przedszkole.

Na miejscu trwają już pierwsze prace przygotowujące teren pod tę inwestycję. Już niebawem pojawi się tam ciężki sprzęt budowlany. 12-oddziałowy obiekt będzie maksymalnie energooszczędny.

- Panele fotowoltaiczne, „zielony” prąd produkowanego przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy - rozwiązania proekologiczne uzupełni instalacja wykorzystująca wodę deszczową. Wnętrze przedszkola ogrzewane będzie pompą ciepła. Realizacją tego zadania zajmuje się zwycięzca przetargu - konsorcjum ostrowskich firm NAT-BUD Zbigniewa Wargi oraz FHU. BIO-KLIM Adama Jańcika. Będzie to największe miejskie przedszkole - wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa.

W nowym przedszkolu, poza salami z łazienkami, szatniami i magazynami znajdzie się również część administracyjno – socjalna z sekretariatem, pomieszczeniem dla logopedy i pokój pielęgniarski. Jeden z segmentów budynku przeznaczony zostanie na kuchnię, dzięki której przedszkolaki zjedzą przygotowane dla nich posiłki.

- W obiekcie przy ulicy Staroprzygodzkiej jako pierwsze znajdą miejsce dzieci z Przedszkola nr 2, które mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Dzięki temu szkoła odzyska zajęte do tej pory pomieszczenia. W przedszkolu powstanie 5 zupełnie nowych oddziałów dla ostrowskich dzieci - informuje wiceprezydent Sebastian Górski.

Inwestycja ta realizowana jest w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego przy współudziale funduszy z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- Ten bardzo korzystny i tani instrument finansowania zwrotnego, umożliwia nam szybsze spełnienie oczekiwań wielu ostrowskich rodzin, które pragną, aby ich dzieci uczęszczały do samorządowych przedszkoli. Gdyby nie środki z EBI, tego oczekiwania nie udałoby się zrealizować tak szybko. Zadania edukacyjne to niezwykle ważna część naszego Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Tym bardziej cieszy, że realizować będą je lokalne firmy. Niecierpliwie czekam na dzień, w którym drzwi nowego przedszkola otworzą się dla naszych małych ostrowian - dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe