Ostrów: Rusza program szczepień przeciwko grypie dla seniorów

  • 25.10.2021, 18:14
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rusza program szczepień przeciwko grypie dla seniorów
Od wtorku, 26 października, ostrowscy seniorzy 65+ mogą rejestrować się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. W tym roku zaszczepionych zostanie grupa 1100 ostrowian. To o 500 więcej niż przed rokiem.

Podmiotem wykonującym szczepienia będzie firma Cogito Sebastian Łaźniak. Szczepienia odbywać się będą w gabinetach zlokalizowanych przy ul. Śmigielskiego 20 w Ostrowie Wielkopolskim.

Z uwagi na zagrożenie związane z pandemią w tym roku rejestracja na szczepienia przeciwko grypie odbędzie się wyłącznie drogą telefoniczną. Rejestracja stacjonarna, znajdująca się w NZOZ przy ul. Śmigielskiego, nie ma możliwości rejestracji pacjentów firmy Cogito. Dlatego prosimy o nieprzychodzenie w celu zapisania się na szczepienie.

- Dbamy o mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, dlatego kontynuujemy miejski program profilaktyczny i po raz kolejny umożliwiamy seniorom szczepienie przeciwko grypie. Najstarsi mieszkańcy to grupa szczególnie narażona na powikłania pogrypowe, również ze względu na posiadane choroby przewlekłe - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rejestracja telefoniczna zostanie uruchomiona we wtorek, 26 października i będzie czynna w dni robocze w godzinach 9.00-18.00 pod numerami telefonu: 800 808 006, 731 541 455, 792 653 529. Wszelkie informacje związane ze szczepieniami przeciwko grypie także będzie można uzyskać pod powyższymi numerami. Obiekt, w którym realizowane będą szczepienia, dostosowany jest w pełni dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada także duży parking przed budynkiem.

Program szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego realizowany jest od 2016 roku i każdego roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Na przestrzeni 5 lat wykonano 4.662 szczepień.

- Nasi seniorzy wciąż dopytują o możliwość szczepień przeciwko grypie. Zainteresowanie jest duże, a dostępność szczepionki mała. Jednak mimo trudności Miasto Ostrów Wielkopolski gwarantuje 1100 dawek szczepionki przeciwko grypie swoim mieszkańcom - podkreśla Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas szczepienia przeciwko grypie będzie możliwość zaczepienia się III dawką przeciwko COVID-19 preparatem Pfizer.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe