Koszykówka: Legia pokonana. Słaba czwarta kwarta Stali

• 23.10.2021, 19:17 (aktualizacja 23.10.2021, 19:36)
Koszykarze Argedu BM Stal Ostrów pokonali Legię Warszawa 96:92 i po ośmiu ligowych kolejkach mają na swoim koncie 14 punktów.

Do rywalizacji z Legią ostrowianie przystąpili mocno osłabieni, gdyż kontuzji nabawił się Damian Kulig. Prawdopodobnie nie pojawił się na parkiecie przez najbliższy miesiąc. O tym jak wielka to strata dla zespołu niech świadczy fakt, że trener Igor Milicić od początku sezonu nie może korzystać z usług drugiego środkowego, Jakuba Wojciechowskiego. Krótko mówiąc, Stal musiała w pojedynku z Legią ,,łatać dziurę'' pod koszem wykorzystując innych graczy - Denzela Anderssona czy Michaela Younga.

Ostrowianie rozpoczęli mecz z wielkim animuszem. Po 7 minutach zbudowali już sobie przewagę dziesięciu punktów – 25:15. Aż 3 razy na cztery próby z dystansu trafił Michael Young. Co ciekawe, ostrowianie byli w pierwszej kwarcie lepsi w walce na deskach, którą wygrali 9 do 6. Grający bardzo szybko w ataku koszykarze z Ostrowa byli nie do zatrzymania przez warszawian i po 20 minutach wygrywali 57:45.

Po zmianie stron goście powoli zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie przewaga Stali zmalała do siedmiu ,,oczek’’. Ale wówczas ciężar gry na swoje barki wziął James Florence, który dwa razy z rzędu trafił za trzy punkty. W 33 minucie prowadzenie gospodarzy spadło do 5 punktów 84:79. Do samego końca gospodarze musieli bić się o wygraną, ale mimo zmęczenia dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziów. BIN

Arged BM Stal Ostrów - Legia Warszawa 96:92 (33:22, 24:23, 24:21, 15:26)

Stal: James Palmer 24, Michael Young 22, Denzel Andersson 18, James Florence 18, Kobi Simmons 9, Trey Drechsel 5, Jarosław Mokros 0, Igor Wadowski 0.

Legia: Raymond Cowels 17, Muhammad Ali Abdur-Rahkman 15, Darisuz Wyka 12, Jure Skifić 11, Strahinja Jovanović 10, Łukasz Koszarek 7, Grzegorz Kamiński 7, Adam Kemp 5, Grzegorz Kulka 5, Benjamin Didier-Urbaniak 3.