Powiat Ostrowski: Większe wsparcie

  • 22.10.2021, 14:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Większe wsparcie
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 11 radnych.

Podczas sesji wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Rafałem Bartnikiem wręczyli listy gratulacyjne dla laureatów i nominowanych w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku oraz dla wyróżnionych odznaczeniami państwowymi. Po uroczystej części sesji radni jednogłośnie podjęli 10 uchwał. Wójt gminy zaproponował utrzymanie na dotychczasowym poziomie dopłaty do m3 wody w wysokości 0,18 zł oraz m3 ścieków w wysokości 1,00 zł, co przekłada się na niższe opłaty dla mieszkańców. Ponadto gmina Sieroszewice zwiększy w 2022 roku kwotę wsparcia dla organizacji pozarządowych m.in. fundacji, stowarzyszeń, KGW do 185.000 zł. Zmianie ulegną także stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok. Ze względu na bardzo zły stan drzew w miejscowościach Ołobok, Masanów i Wielowieś podjęto uchwały zniesienia statusu pomnika przyrody 21 obumarłych brzóz wchodzących w skład ,,Alei Brzozowej’’. Usunięcie drzew przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe