Powiat Ostrowski: Gmina pomaga policji

  • 22.10.2021, 12:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gmina pomaga policji
Gmina Ostrów Wielkopolski dofinansowała zakup kolejnego nowego samochodu i sprzętu biurowego dla komendy powiatowej policji.

Nowy samochód osobowy posłuży do patrolowania – bez policyjnych oznaczeń - dróg powiatu ostrowskiego. Auto jest już zakupione, ale czeka na dodatkowe wyposażenie, więc ostrowscy policjanci będą musieli jeszcze na nie poczekać. Mimo to, była okazja do podziękowania gminie – podkreśla komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski.

- Gmina Ostrów Wielkopolski co roku wspomaga Komendę Powiatowej Policji w Ostrowie, także posterunek policji w Ostrowie. W tym roku urząd gminy przekazał 15 tys. na dodatkowe wyposażenie w postaci różnego rodzaju sprzętu biurowego, mebli, krzeseł, szaf, niszczarki do papieru, a także odkurzacza. Bardzo chcę podziękować panu wójtowi i radzie gminy Ostrów Wielkopolski za tę darowiznę – mówi komendant.

Ze współpracy z policją zadowolony jest także wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

- Bardzo dobrze postrzegamy pracę policji powiatowej i chcemy, by gminny posterunek też był bardzo dobrze wyposażony. Z reguły dokładamy się do zakupu samochodów, ponieważ gdy rozpoczynaliśmy współpracę park maszynowy był, mówiąc delikatnie, nieco zużyty. To były jeszcze Polonezy, czy inne samochody, z bardzo dużym przebiegiem – mówi wójt. - Ten nowy samochód to nasz dowód wdzięczności, ponieważ Komenda Powiatowa Policji znalazła sprawcę, który podrzucił na terenie gminy przyczepę z niebezpiecznymi substancjami i właśnie do tego działu, mówiąc kolokwialnie, trafi ten samochód.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe