Powiat Ostrowski: Szkolenia zawodowe nauczycieli

  • 22.10.2021, 11:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkolenia zawodowe nauczycieli
Grupa pięciu nauczycieli Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Ostrowa Wielkopolskiego ukończyła staż doskonalenia zawodowego w zakresie obróbki skrawaniem z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie w niemieckim centrum kształcenia praktycznego w Hildburghausen.

40 godzinny kurs zawodowy z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji oraz obróbki skrawaniem pozwoli nie tylko podnieść kompetencje zawodowe nauczycieli, lecz przede wszystkim doświadczyć zupełnie innego niż wcześniej podejścia do nauki, zapoznania się z nowymi metodami szkoleniowymi, stosowanymi w odmiennym od polskiego systemie edukacyjnym. Mobilność nauczycieli w istotny sposób wzbogaci system kształcenia w Zespole Szkół Transportowo – Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Pobyt pedagogów z ZST-E CKU w Niemczech był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z projektu pn.: „Metodyka nauczania przedmiotów zawodowych w ZSTE CKU wzorem innych” przygotowanego i realizowanego przez szkołę.

Niniejszy projekt przygotowała i realizuje dyrekcja i nauczyciele ZST-E CKU, we współpracy z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego. Ponadto od 15 do 19 listopada br. grupa pięciu nauczycieli będzie doskonalić swoje umiejętności zawodu i metodyki nauczania w zakresie chłodnictwa w niemieckim centrum kształcenia praktycznego w Rohr.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe