Ostrów: Ślubowanie pierwszoklasistów w ,,Siódemce’’

  • 19.10.2021, 12:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ślubowanie pierwszoklasistów w ,,Siódemce’’
W Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość poprowadzili uczniowie z klas starszych, którzy powitali zaproszonych gości m.in: zastępcę prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastiana Górskiego, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej i stali się pełnoprawnymi uczniami ,,Siódemki’’, odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie z klas drugich pod okiem swoich wychowawców. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści byli nagrodzeni gromkimi brawami.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali: „być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Po uroczystym złożeniu ślubowania dyrektor SP 7 Urszula Twardowska wraz z zastępcą prezydenta Sebastianem Górskim, dokonali pasowania, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion uczniów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 7”. Pierwszoklasiści otrzymali życzenia oraz pamiątkowe skrzyneczki z przyborami plastycznymi od prezydent Beaty Klimek, a także ufundowane przez Radę Rodziców zestawy muzyczne.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe