Powiat Ostrowski: Poznali ,,Ujście Warty"

  • 18.10.2021, 08:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Poznali ,,Ujście Warty"
Mokradła były hasłem przewodnim trzeciego - ostatniego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. ,,Wiejski objazdowy uniwersytet przyrodniczy".

Grupa pięćdziesięciu osób powyżej 50 roku życia z gmin Raszków, Ostrów Wielkopolski i Krotoszyn udała się do Parku Narodowego ,,Ujście Warty" w Chyżynie w woj. lubuskim, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ochrony przyrody. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Uczestnicy wyjazdu wysłuchali najpierw prelekcji pt. „Walory przyrodnicze Parku Narodowego „Ujście Warty", mówiącej o idei powstania najmłodszego polskiego parku narodowego, jaką jest ochrona obszarów podmokłych, łąk i pastwisk, które stanowią jedną z najważniejszych w Polsce ostoi ptaków wodnych i błotnych. Wzięli też udział w wycieczce terenowej „Mokradła", podczas której dowiedzieli się o roli terenów podmokłych w przyrodzie, gospodarce, kulturze i sztuce, co ważne jest m.in. z tego względu, że postępujące zmiany klimatu wywołują coraz częstsze w naszym kraju susze i zmianę ekosystemów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe