Koszykówka: Z piekła do nieba. Stal ograła Trefla

• 17.10.2021, 19:13 (aktualizacja 17.10.2021, 19:42)
Trefl Sopot nie sprawił w Ostrowie niespodzianki. Podopieczni Marcina Stefańskiego walczyli, ale to mistrzowie Polski wygrali 86:78 i zainkasowali kolejne dwa punkty.

Goście rozpoczęli spotkanie znakomicie. Po trzech minutach prowadzili już 10:3. W tej sytuacji szkoleniowiec Stali zmuszony był szybko poprosić o czas, by uspokoić grę. Problem Stali w początkowej fazie meczu polegał na tym, że w ataku oddawali jedynie rzuty z dystansu, a brakowało gry jeden na jeden oraz podań pod kosz. Tymczasem zawodnicy Trefla grali bardzo szybko i sprawiali sporo problemów gospodarzom. Po 8 minutach Stal przegrywała 13:21, by po pierwszej kwarcie tracić do rywali już dziesięć punktów – 16:26.

W drugiej kwarcie gra nie zmieniła się na lepsze. Podopieczni Igora Milicica nadal kiepsko bronili. Nie mieli także żadnego pomysłu na grę w ataku. Praktycznie ograniczali się tylko do rzutów za trzy punkty. A ponieważ te nie wpadały, to po 15 minutach przegrywali aż 22:37. W końcu gracze Argedu się przebudzili. Zaliczyli kilka przechwytów i w 17 minucie przegrywali 30:37. Na przerwę do szatni drużyny schodziły przy prowadzeniu Trefla 46:38.

Po zmianie stron gracze Stali powoli zaczęli odrabiać straty i w 23 minucie przegrywali już tylko 46:49, a chwilę później po trójce Jamesa Florence 51:53. W 28 minucie ostrowianie po rzucie z dystansu Jamesa Palmera po raz pierwszy w tym meczu doprowadzili do remisu 59:59. Znacznie lepsza obrona spowodowała, że po trzech kwartach Stal prowadziła 63:61. Im bliżej było do końca tego spotkania tym koszykarze Stali grali coraz lepiej i ostatecznie przechylili w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść. BIN

Arged BM Stal Ostrów – Trefl Sopot 86:78 (16:26, 22:20, 25:15, 23:17)