Ostrów: Święto Drzewa w ,,Siódemce’’

  • 15.10.2021, 12:39
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Święto Drzewa w ,,Siódemce’’
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Święto Drzewa”, którego pomysłodawcą jest Klub Gaja, a stałym patronem są Lasy Państwowe.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Dla przyrody”. W nawiązaniu do tegorocznego hasła, w murach SP 7 zostały przeprowadzone działania na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z podleśniczym Przemysławem Pikińskim z Nadleśnictwa Antonin. Podczas spotkania gość zapoznał uczniów z różnorakimi aspektami pracy leśnika, która związana jest z gospodarką leśną, ochroną zasobów leśnych, prowadzonymi pracami pomiarowymi w drzewostanach, pozyskiwaniem surowca drzewnego oraz zagospodarowaniem lasu. Młodzi przyrodnicy uczyli się rozróżniać różnorodne gatunki drzew, mogli dotknąć i obejrzeć sprzęt i narzędzia do pracy w lesie. Podsumowaniem ekologicznego święta było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz przyrodniczego. Obchody Święta Drzewa zostały przygotowane przez nauczycielki przyrody: Violettę Lebdę i Małgorzatę Wieczorek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe