Ostrów: Ocieplone przedszkole i odrestaurowany Plastuś

  • 14.10.2021, 13:54
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ocieplone przedszkole i odrestaurowany Plastuś
Trwa termomodernizacja Przedszkola nr 1 przy ulicy Profesora Kaliny. Duża część prac została już wykonana - ściany od podwórza i szczytu są już gotowe. Na swoją kolej czeka ściana od strony ulicy.

W ramach inwestycji placówka zyska również odwodnienie dachu i zadaszenia nad wejściami do przedszkola, a schody i podesty przejdą renowację i zyskają nowe balustrady.

- Koszt tej inwestycji to niemal 400 tys. złotych. Prace mają zakończyć się jeszcze w bieżącym roku. Przedszkole powstało w 1949 roku w dawnym budynku szkolnym przy ulicy Starowiejskiej – dziś Profesora Kaliny. Przez lata przechodziło modernizacje i remonty. Teraz zostanie ocieplone. Dzięki termomodernizacji budynek będzie energooszczędny, a co za tym idzie - tańszy w eksploatacji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zadanie jest realizowane w ramach inicjatywy lokalnej, dlatego też część prac – przygotowanie otoczenia budynku pod inwestycję oraz uporządkowanie terenu po inwestycji - wykonuje w ramach wkładu własnego jej wnioskodawca.

Wśród modernizowanych elementów jest jeszcze jeden – szczególnie bliski uczęszczającym do przedszkola dzieci.

- Uspokajam wszystkich przedszkolaków oraz tych, którzy z sentymentem wspominają Plastusia zamontowanego na elewacji budynku, który od lat wita podopiecznych przedszkola – nie tylko tu pozostanie, ale będzie też odnowiony. Przyjaciel tutejszych maluszków także nabierze kolorów – dodaje prezydent Ostrowa.

Organem prowadzącym przedszkole jest Osiedlowe Stowarzyszenie „Krępianie”.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe