Powiat Ostrowski: Stypendia wójta Sieroszewic przyznane

  • 14.10.2021, 12:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Stypendia wójta Sieroszewic przyznane
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się gala wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów za rok szkolny 2020/2021.

Uroczystość prowadził zastępca wójta gminy Sieroszewice Bartosz Kubica. W gali brali udział: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, sekretarz gminy Mirosława Busza, skarbnik gminy Karolina Kałużna, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski, przewodniczący Rady Gminy Rafał Bartnik, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz dumni rodzice i uczniowie.

 

Wójt Anatol Piaskowski przekazał serdeczne gratulacje i słowa uznania tegorocznym stypendystom. Życząc dalszych sukcesów, wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych doświadczeń wręczył wyróżnionym akty przyznania stypendiów. Podziękował również za zaangażowanie rodziców, a dyrektorom oraz nauczycielom za wkład w rozwój dzieci i młodzieży. Uroczystość umilił występ solistki Aleksandry Bilskiej.

Wójt gminy Sieroszewice przyznał stypendia 37 uczniom szkół podstawowych z terenu gminy Sieroszewice. Kwota stypendium to w tym roku 600 zł dla każdego ucznia. Wójt przyznał również 2 stypendia sportowe w wysokości 3000 zł i 3100 zł dla medalistów mistrzostw Polski z dyscyplin sportowych: pływanie i skok w dal. Łączna kwota wsparcia dla uczniów wyniosła 28.300 zł i została sfinansowana ze środków własnych gminy Sieroszewice.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe